Embed

SUÇLUNUN YARISI DEVLET!

Felsefel olmayan zeka bilimsel de olsa niceldir; ve nicel zeka nicelikle ilgilenir ve nicelikle övünür, nicelikleri başarı ve başarısızlık sayar.

Siyaset de hem felsefel değildir hem bilimsel. Bu yüzden siyaset de ancak nicel zeka, nicel akıl, nicel mantık, nicel bilinç, nicel dünya vardır.

Bu yüzden de siyasette demokrasi felsefe ve bilim değil yalnızca seçim sandıklarından çıkan oy miktarı yani niceliktir.

Bu yüzden de örneğin ülkemizde siyasi iktidar %50 ya da %52 oy alması ile övünür, kendisini haklı, başarılı, üstün, ileri ve doğru görür.

Nicel zeka, nicel akıl, nicel mantık, nicel bilinç, nicel dünya açısından şu habere bakalım: İstanbul'da rüşvet vermekten ve rüşvet almaktan 97 kişi gözaltına alınmış ve bunların 55'i tırafik(trafik, ulaşım) polisi yani devlet. Bu durumda; 97'ye 100 dersek 100 üzerinden %50'den fazlası yani yarıdan fazlası devlet olur yani suçluların '56.7'si.

Siyasette sayı üstünlüğü yani nitelik değil nicelik peşinde olanlara göre bu durum da 'Suçluların yarısı devlet, suçların yarısını devlet işliyor' olur!

Yani siyasetçilerin şunu öğrenmeleri gerekir, nitel mantık açısından: 1 kilo altın mı daha üstündür yoksa 10 kilo demir mi? Sanırım '100 kilo demir mi dağa ağırdır yoksa 100 kilo pamuk mu?' sorusunun yanıtını biliyor olmalılardır.

Ve siyasetçilere yine sormak gerekir: Dinderler acaba toplumdan aldıkları oy miktarı ile mi dinder olmuşlardır?

Bırakın bu sayısal, nicel kafaları, sıpor(spor) ticaret mantığını da felsefeye gelin yoksa siyasetin ne siyasetçiye hayırı olur ne topluma ne insanlığa.

 

Necdet Gürçiftçi

Bağımsız, özgür, bilimsel, tarafsız, hiçbir dinden olmayan dinli ve bilge

İnternette yayınlandığı zaman: 25.7.17/10.42

 

Yorum Yaz
Bu içeriği paylaşın!
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !