Embed

STAR TV VE ŞEHİTLİK

Genelde dünya, özelde siyasetçiler, daha özelde ise medya hayali bir din uyduruyor; din kisvesi ile.

Bunu nereden, nasıl anlıyoruz? Çünkü dinin en gerçek, en doğru tanımı 1400 yıl önce İslamiyet'in dahi dinderi(peygamberi) tarafından, Din hadisileri olarak tanımladığım Din hadisileri'nce tanımlanmıştır, belirlenmiştir yani bu hadisilerin dışı safsatadır, uydurmadır, hayaldir, çarpıtmadır, aldatmadır.

Ne diyor Din hadisileri? 'Din bilimdir, bilimin olmadığı yerde din de olmaz' diyor, 'Din ahlaktır, edebtir, utanmaktır, bunlar olmazsa din de olmaz' diyor.

Ancak dünyaya baktığımızda din diye tanımlanan şeylerin bu hadislerle ilgilerinin olmadığını görüyoruz örneğin tümü de bilimdışı inançlar üzerine kurulmuş, tümü de ya vahşete ya çıplaklığa açık hale gelmiş.

Türkiye'deki medyada bile görüyoruz ki biryandan din, İslam muhabbetleri yapılırken biryandan da dine aykırı olan çıplaklar ekranları dolduruyor. Yani 'Ne şiş yansın ne kebap' yapılıyor ki dinde böyle şey olmaz. Çıplaklık din ile asla biraraya gelemez. Ancak Batı sinemasında da görüyoruz ki ortalıkta bikini, mayo yani sütyen-klüotla gezenler bile boyunlarında haç kolye taşıyorlar ve kendilerini dinli sanıyorlar. Çıplaklar ve barbarlar o halleriyle inançlı yani herhangi bir inançtan olabilirler ancak asla dinden olamazlar, dinli olamazlar. Yani kilisede bile şarap yani içki içilen bir inanç var Batıda ancak o bir inançtır, asla din değil çünkü dinde içki, sigara olmaz çünkü dinde nefs yasaktır çünkü nefs her kötülüğün kaynağıdır.

Tuhaf ki bir yandan pavyona dönmüş televizyon kanalları biryandan da dinden söz ediyorlar ki buna din güler. Yapılan şey din değil putatapıcılık kafasıyla din yapmaya kalkmaktır, kendini din sanmaktır yani inançtır. Düşünün ki Hitler bile Gamalı haç taşıyordu; zulümle, vahşetle, zalimlikle, barbarlıkla din arasında ilgi olmamasına karşın. Tüm bunların temel nedeni ne? Din diye, din olarak Din hadisileri'nin öğretilmemesi, sanıların ve geleneklerin öğretilmesidir.

Bu yanlışa düşen bir televizyon kanalı örneği de Star Tv adlı televizyon kanalıdır.

Bu kanal her Ramazan ayı'nda, her kandilde dinden imandan söz eder. 15 temmuz Fetö'cü darbe girişiminin yıl dönümünde de ekranlarında durmadan şehitlikten, gazilikten, şehitlerden, gazilerden söz etti durdu.

Ancak Star Tv'ye baktığımızda; Ramazan ayı'nda bile Din hadisileri'ne, dinin temellerine uymadığını; açıksaçık, dine göre çıplaklık olan görüntülerle dolu olduğunu görürüz.

Din ne 'Tavşan kaç, tilki tut'tur ne de 'Dinin yeri ayrı, zevkin yeri ayrı'dır. Din tüm dünyayı, tüm küreyi saran tek bilimdir, tek en yüksek zekadır, tek en yüksek akıldır, tek en yüksek mantıktır, tek en yüksek bilinçtir, tek en yüksek insancalıktır çünkü din yalnızca felsefe ve bilim üzerine değil zekanın, akılın, mantığın, bilincin, insanlığın en yüksek zekası, akılı, mantığı, bilinci, zirvesi ahlak üzerinde de yükselir Yani ahlakın olmadığı yerde ne felsefe işe yarar ne bilim ne insan olmak ne medeniyet ne barış ne demokrsi ne eğitim ne sanat ne kültür ne hayat.

Din demek Din hadisileri demektir; bu yüzden din öğrenilecek yer ne medyadır ne devlettir ne cemaatlerdir ne tarikatlardır; din öğrenilecek tek yer Din hadisileri'dir yani din hadisileri'nin olmadığı yerde din de yoktur demektir. Öyle ki dini Diyanet, imamhatipler, ilahiyatlar bile öğretemez çünkü bilimsellikle ilgileri yok herşeyden önce. Yani dini dinsizler bile öğretebilirler ancak onlar öğretemezler ki Diyanet'in 'Babanın öz kızına şehvetle bakması haram değildir' diye bir tuhaf fetvası da bunun yalnızca tek bir örneğidir ki biliyorsunuz Diyanet 1 milyonluk yabancı marka makam arabasına 'Binerim binerim, size ne?' demişti oysa dinde nefs, gösteriş yasaktır ki biliyorsunuz Hıristiyanlık'ın(Hristiyanlığın) dinderi de deve ya da at yerine eşeğe binmişdi ve İslam'ın dinderinin giyecek ikinci bir elbisesi bile yoktu.

Ey Star Tv ve benzerleri; biryandan baldır bacak, meme popo göster, biryandan dinden imandan söz et, yani 'Ne şiş yansın ne kebap' olmaz kardeşim. Ya o ya bu. Din ile çıplaklık ateş ile barut gibidir. Dinin savaşlarından biri de çıplaklığa karşı savaştır çünkü toplum içinde çıplak olmak zekanın, akılın, mantığın, bilincin yani din için gerekli olan şeylerin sıfırlanmasıdır çünkü Din hadisileri der ki 'Din utanmaktır, utanmak yoksa din de yoktur'.

Bilin ki cebinizdeki 1 kuruş bile başkaları yani toplum olmadan olmayacak birşeydir.

Hem çıplakları göster hem de dinden imandan, şehitlikten, şehitlerden, gazilikten, gazilerden söz et, tuhaf birşey. Yiyen varsa buyursun yesin ancak din de yemez, ben de yemem. Bunlar dine değil cehalete ve nefse uygun şeyler.

Ne kafası bu; hem çıplaklık hem din ya da Müslümanlık yanyana? Neyin kafası bu? Ya buna kargalar bile güler. Din ilimhanedir ve edebhanedir; pavyon değilki.

Dini yalnızca iki temel şeye özetlemek gerekirse: 'Oku' ve 'Örtün'dür.

 

Necdet Gürçiftçi

Bağımsız, özgür, bilimsel, tarafsız, hiçbir dinden olmayan dinli ve bilge

İnternette yayınlandığı zaman: 24.7.17/14.30

 

Yorum Yaz
Bu içeriği paylaşın!
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !